O nás

Naše služby poskytujeme kvalitne a prístupne pre celú rodinu.

Venujeme sa oblasti ZÁCHOVNÉHO ZUBNÉHO LEKÁRSTVA, ponúkame komplexné a dlhodobé riešenia, preferujeme realizáciu plánu ošetrenia v čo najkratšom cykle.

Naša starostlivosť začína už pri deťoch. Ošetrujeme tak, aby deti nemali strach z návštev u nás, aby si kontrolu zubov spájali s pozitívnym zážitkom. Deti by lekárov nemali vnímať ako nutné zlo, ale ako súčasť života a starostlivosti o svoje zdravie, pričom k tomuto prístupu motivujeme do veľkej miery aj rodičov. Domáca výchova formuje našich potomkov, nie čas strávený v ambulancii.

Cieľom pravidelných návštev zubnej ambulancie je prevencia vzniku zubného kazu, kontrola ďasna a slizníc, ktoré sú súčasťou žuvacieho systému. Ošetrenie dopĺňame o RTG vyšetrenie, ktoré nám pomáha vidieť aj oku neprístupné oblasti, skvalitňuje diagnostiku a plánovanie ošetrenia. Ak zubný kaz nájdeme, snahou je jeho rýchle ošetrenie, aby sme zabránili šíreniu sa na okolité zuby.

V prípade rozsiahlej deštrukcie zubov alebo ich straty, poskytujeme vysoko kvalitné a profesionálne ošetrenie v rámci PROTETIKY. Zhotovujeme fixné práce ako korunky, mostíky, v prípade väčšieho množstva chýbajúcich zubov, zhotovujeme snímateľné náhrady. Pri výbere vhodného materiálu Vám radi pomôžeme a spoločne navrhneme protetický plán ošetrenia. V prípade potreby zabezpečujeme konzultácie ohľadom implantologického ošetrenia.

Súčasťou vyšetrenia je kontrola mäkkých tkanív v ústnej dutine tzv. PARODONTOLOGICKÉ VYŠETRENIE. Pokiaľ nie je zdravé ďasno, závesný aparát zuba, prejavuje sa krvácaním a bolesťou, často musíme pristúpiť k extrakcii hoci aj zdravých zubov. Je potrebné v pravidelných intervaloch odstraňovanie zubného kameňa a povlakov aj pod ďasnom, ktoré sú živnou pôdou pre baktérie spôsobujúce Parodontitis, teda zápal ďasien ale aj kosti.

Naša práca sa Vašim odchodom nekončí, pretože by bola neefektívna a zbytočná bez domácej starostlivosti. Držíme sa hesla, že čisté zuby sa nekazia a zdravé ďasno nekrváca. Poskytujeme kvalitnú DENTÁLNU HYGIENU A INŠTRUKTÁŽ ako správne čistiť zuby. Kladieme dôraz na informácie ako zubný kaz vzniká, ako sa vyhnúť strate zubov a k tomu Vám poskytneme potrebné pomôcky. Na ošetrenie dentálnej hygieny je vítané ak si so sebou prinesiete Vašu zubnú kefku. Pomôžeme Vám vybrať správny typ zubnej kefky, nacvičíme správnu techniku, aby bolo čistenie efektívne. U detí so zvýšeným rizikom vzniku zubného kazu, zabezpečujeme pečatenie rýh a jamiek na zuboch.

Celý náš tím je pravidelne školený, využívame najnovšie poznatky z oblasti zubného lekárstva, používame kvalitné a cenovo dostupné materiály, aby sme Váš úsmev zachovali na čo najdlhšiu dobu.